Ajankohtaista

Yhdessä enemmän 2021 yritysmessut Vierumäki Areena 18.-19.9.

HeiPs mukana messuilla. Tule käymään ja äänestämään seuramme Heinolan ympäristöpalkinnon saajaksi. Äänestys vain lauantaina. Ympäristötekomme on: VISIO 2030, jolla ohjeistamme seuran veneilijöitä ottamaan ympäristö asiat entistä enemmän huomioon veneillessä ja erityisesti veneen pohjien kunnostuksessa ja maalauksessa telakka-alueella Hevossaaressa. Tavoitteemme on, että vuonna 2030 seuraan rekisteröidyissä veneissä ei olisi enää kenelläkään käytössä vesistöille haitallisia pohjamaaleja. Visio 2030 löytyy kokonaisuudessaan seuran kotisivuilta kohdasta tiedostot/turvallisuus, sekä laajemmin  seuran turvallisuussuunnitelmasta sivulta 32.

Messuosastolla myös mukana esittelyä Eclipse kilpaveneestä ja sen osallistumisesta Italiassa avomeripurjehduksen MM- kilpailuihin 2022. Veneen ahterissa liehuu tietenkin HeiPsin lippu. Onnea matkaan !

Ilmainen bussikuljetus Heinolasta, turistipysäkiltä molempina päivinä alkaen klo 9:30 puolen tunnin välein.     (kuva Eclipse)

Lämpimästi tervetuloa !029.png